Etsi:
Olet täällä: EtusivuToimintaPalkittavat urheilijat 2018Palkitut 2006

Palkitut 2006


SATAKUNNAN PARAS HIIHTOURHEILIJA 2006

Kati Venäläinen Noormarkun Nopsa

Olympialaiset talvikisat Torino
10 km P 43., viesti 4x5 km 7., sprintti V 29.
maailmancup kokonaispisteet 40., sprintti 22.
SM-kisat:
Lapinlahti takaa-ajo N (7,5 km P+7,5 km V) 7.
Tampere N 10 km P 3.,
Tampere N sprintti V 1.
Kotka N 5 km V 6.
Kotka N 30 km P 4.

SATAKUNNAN PARAS NUORI HIIHTOURHEILIJA 2006

Emma Peltola Porin Seudun Hiihtäjät

SM Nousiainen N17 P5km 2.
SM Nousiainen N17 V10km 2.
SM Simpele N18 sprintti 4.
SM Simpele N18 3x5km 2.
KLL Valkeakoski N17 P3km 4.
KLL Valkeakoski N17 takaa-ajo 2.

PM Vöyri N18 P3km 14.
PM Vöyri N18 3x3km 3.

MUUT SM-KILPAILUISSA 8. PARHAAN JOUKKOON VALTAKUNNALLISISSA MESTARUUSKILPAILUISSA SIJOITTUNEET URHEILIJAT

Annmari Viljanmaa Parkanon Urheilijat

SM Kotka N P30km 2.
SM Kotka N V5km 8.
SM Tampere N P10km 6.

Milla Saari Nakkilan Vire

SM Kotka N V5km 4.
SM Tampere N P10km 6.
SM Tampere N sprintti 8.

Kirsi Välimaa Jämin Jänne

SM Kotka N P30km 7.
SM Tampere N P10km 7.

Jenni Höylänen Lauttakylän Luja

SM Nousiainen N17 P5km 3.
SM Simpele N17 P15km 6.
KLL Valkeakoski N 17 P3km 7.

Riina Ruusunen Porin Seudun Hiihtäjät

Simpele N17 P15km 4.
Simpele N18 3X5km 2.

Mari Sorvali Jämin Jänne

SM Kouvola N16 sprintti 3.

Tuomas Myllykoski Noormarkun Nopsa

SM Nousiainen M17 V15km 4.
KLL Valkeakoski M17 takaa-ajo 6.

Hanna Peltola Porin Seudun Hiihtäjät

SM Simpele N18 3x5km 2.
KLL Valkeakoski N15 takaa-ajo 3.

Rita Nurmenrinta Jämin Jänne

KLL Valkeakoski N14 P3km 3.
HS Kouvola N14 3x3km 7.

Kaisa Lylynperä Vammalan Seudun Voima

KLL Valkeakoski N16 P3km 4.

Janita Jauho Nakkilan Vire

KLL Valkeakoski N17 P3km 8.

Artturi Ranne Jämin Jänne

HS Kouvola M13 P3km 1.

Iida Vieno Nakkilan Vire

HS Kouvola N14 P3km 1.

Esko-Matti Uusimäki Merikarvian Into

HS Kouvola M15 P5km 5.

Saara Tuunainen Jämin Jänne

HS Kouvola N14 3x3km 7.

Miira Mynttinen Jämin Jänne

HS Kouvola N14 3x3km 7.

 

Junnu CUP hiihtojen 3 parasta

Naiset 6 vuotta
1) Jenna Hakala KanU 149
1) Laura Salo JäJä 149
3) Maarit Nurmi MeInto 143
3) Iida Mäki-Kerttula VsV 143

Miehet 6 vuotta
1) Jesse-Jooa Mäkkylä JäJä 149
1) Oskari Ramstadius NoNo 149
3) Janne Lehtinen JäJä 141
3) Aleksi Aromaa NoNo 141

Naiset 7 vuotta
1) Fanni Äijälä UUra 150
2) Jemina Tuomimiemi NoNo 146
3) Venla Olli EuVe 144

Miehet 7 vuotta
1) Tuomas Tuomola LLuja 149
2) Erik Heikkilä LLuja 147
3) Frans Lindvall NoNo 146

Naiset 8 vuotta
1) Milla Nurmi UUra 150
2) Pinja Koppi NoNo 148
3) Annika Savolainen LLuja 145

Miehet 8 vuotta
1) Roope Varjus UUra 150
2) Henrik Vahela LLuja 149
3) Antti Saloniemi JäJä 143

Naiset 9 vuotta
1) Netta-Nana Mäkkylä JäJä 150
2) Inka Koljonen PunKu 146
3) Venla Haunia HSU 145

Miehet 9 vuotta
1) Valtteri Sillanpää NoNo 150
2) Jori Ala-Aho NoNo 147
3) Viljami Majanen ParkU 142
3) Eero Tuomola LLuja 142

Naiset 10 vuotta
1) Linda Vahela LLuja 150
2) Anne Pitkänen PunKu 147
3) Esteri Hakamäki JäJä 145

Miehet 10 vuotta
1) Juuso Kivilähde PSH 150
2) Erik Raitala NoNo 148
3) Mika Huhtasalo PrKiri 145

Naiset 11 vuotta
1) Emilia Myllykoski NoNo 150
2) Henrietta Bondfolk LLuja 144
3) Sanni Nokelainen PSH 143

Miehet 11 vuotta
1) Mikko Loukkaanhuhta KanU 150
2) Waltteri Lahtinen NoNo 148
3) Eero Sampolahti PSH 143
3) Lassi Vaani JäJä 143

Naiset 12 vuotta
1) Katri Lylynperä VsV 150
2) Saana Rajakallio VsV 147
3) Johanna Nieminen PunKu 143

Miehet 12 vuotta
1) Miika Mynttinen JäJä 150
2) Janne Höylänen LLuja 148
3) Tuomas Keitaanniemi UUra 142

 

Seuracup 3 parasta seuraa

1) Noormarkun Nopsa 186
2) Vammalan Seudun Voima 154
3) Lauttakylän Luja 148