Etsi:
Olet täällä: EtusivuToimintaPalkittavat urheilijat 2017Palkitut 2007

Palkitut 2007


Satakunnan paras maastohiihtäjä

Milla Saari Nakkilan Vire

SM Keuruu P sprintti 5.
SM Valkeakoski pursuit 5.
SM Pyhäjärvi V 10 km 6.
SM Pyhäjärvi P 5km 5.
SM Pyhäjärvi V 30 km 4.
MM Sapporo V 10 km 33.
MC Otepää P10 km 13.

Satakunnan paras nuori maastohiihtäjä

Jussi Simula Nakkilan Vire

SM Kristiina V 10 km 1.
SM Kristiina P 15 km 3.
MM Tarvisio pursuit 40.
MM Tarvisio V 15 km 51.

Muut palkittavat

Kirsi Välimaa Jämin Jänne

SM Keuruu P sprintti 3.
SM Valkeakoski pursuit 4.

Kati Venäläinen Noormarkun Nopsa

SM Keuruu P sprintti 4.
SM Valkeakoski pursuit 2.
SM Pyhäjärvi V 10 km 7.
SM Pyhäjärvi P 5km 6.
SM Pyhäjärvi V 30 km 7.

Miia Suomela Vammalan Seudun Voima

SM Kristiina N18 V 5 km 3.
SM Kontiolahti N18 P sprintti 5.
KLL Rantasalmi N18 P 3 km 5.
KLL Rantasalmi N18 takaa-ajo 5.

Emma Peltola Porin Seudun Hiihtäjät

SM Kristiina N18 V 5 km 5.
SM Kontiolahti N18 3x5 km 4.

Jenni Höylänen Lauttakylän Luja

SM Kristiina N18 V 5 km 1.
SM Kristiina N 18 P 10 km 2.
KLL Rantasalmi N18 P 3 km 7.
KLL Rantasalmi N18 takaa-ajo 8.

Riina Ruusunen Porin seudun Hiihtäjät

SM Kristiina N18 V 5 km 6.
SM Kristiina N18 P 10 km 3.
SM Kontiolahti N18 3x5 km 4.

Tuomas Myllykoski Noormarkun Nopsa

SM Kristiina M18 V 10 km 4.
SM Kontiolahti M18 sprintti 4.
KLL Rantasalmi M18 P 5 km 1.
KLL Rantasalmi M18 takaa-ajo 3.

Hanna Peltola Porin Seudun Hiihtäjät

SM Kontiolahti N18 3x5 km 4.

Mari Sorvali Jämin Jänne

SM Ylitornio N16 sprintti 3.
SM Ylitornio N16 V 5 km 4.
SM Ylitornio N16 3x5 km 8.

Risto-Matti Hakola Kankaanpään Urheilijat

SM Ylitornio M16 sprintti 2.
SM Ylitornio M16 V 8 km 8.
SM Ylitornio M16 3x5 km 3.
KLL Rantasalmi M16 P 5 km 8.
KLL Rantasalmi M18 takaa-ajo 5.

Ville Sampolahti Porin Seudun Hiihtäjät

HS Ylitornio M14 V 5 km 4.
KLL Rantasalmi M14 P 3 km 7.
KLL Rantasalmi M14 takaa-ajo 5.

Iida Vieno Nakkilan Vire

HS Ylitornio N15 V 5 km 3.

Antti Alppi Kankaanpään Urheilijat

SM Ylitornio M16 3x5 km 3.

Eero Hirvikoski Kankaanpään Urheilijat

SM Ylitornio M16 3x5 km 3.

Rita Nurmenrinta Jämin Jänne

SM Ylitornio N16 3x5 km 8.

Marika Joensuu Jämin Jänne

SM Ylitornio N16 3x5 km 8.

Artturi Ranne Jämin Jänne

HS Ylitornio M14 3x3km 1.

Jouni Lehtinen Jämin Jänne

HS Ylitornio M14 3x3km 1.

Miika Mynttinen Jämin Jänne

HS Ylitornio M14 3x3km 1.

Junnu CUP hiihtojen 3 parasta sarjoittain

Naiset 6 vuotta

1 Alisa Heino EKU
2 Fanni Lindvall NoNo
3 Pertrastiina Korppi NoNo

Miehet 6 vuotta

1 Oskari Lahtinen NoNo
2 Joonas Nieminen PunKu
3 Risto-Matti Hoikka LLuja
3 Ville Heinola HSU

Naiset 7 vuotta

1 Jenna Hakala KankU
2 Tinja Töyrylä EuVe
3 Vilma Välläri PunKu

Miehet 7 vuotta

1 Topias Nordberg EKU
2 Oskari Ramstadius NoNo
3 Jesse-Jooa Mäkkylä

Naiset 8 vuotta

1 Fanni Äijälä UUra
2 Jemina Tuominiemi NoNo
3 Karoliina Setälä LLuja
3 Wilma Majanen ParkU

Miehet 8 vuotta

1 Frans Lindvall NoNo
2 Erik Heikkilä LLuja
3 Atte Sandroos NoNo
3 Mikael Karenius VSV

Naiset 9 vuotta

1 Milla Nurmi UUra
2 Pihla Kankaanpää LLuja
2 Pinja Koppi NoNo
2 Roosa Maria Niemi JäJä

Miehet 9 vuotta

1 Roope Varjus UUra
2 Henrik Vahela LLuja
3 Antti Saloniemi JäJä

Naiset 10 vuotta

1 Netta-Nana Mäkkylä JäJä
2 Venla Haunia HSU
3 Laura Setälä NoNo

Miehet 10 vuotta

1 Valtteri Sillanpää NoNo
2 Jori Ala-Aho NoNo
3 Ville Nissinen UUra

Naiset 11 vuotta

1 Esteri Hakamäki JäJä
2 Anne Pitkänen PunKu
3 Linda Vahela LLuja

Miehet 11 vuotta

1 Erik Raitala NoNo
1 Juuso Kivilähde PSH
3 Joonas Kannosto JäJä

Naiset 12 vuotta

1 Hannele Tenhonen KankU
2 Sanni Nokelainen PSH
3 Lotta Sandroos NoNo
3 Laura Ala-Aho NoNo

Miehet 12 vuotta

1 Mikko Loukkaanhuhta KankU
2 Eero Sampolahti PSH
3 Waltteri Lahtinen NoNo