Etsi:
Olet täällä: EtusivuToimintaPalkittavat urheilijat 2018Palkitut 2009

Palkitut 2009


Satakunnan paras maastohiihtäjä 2008-2009

Jussi Simula Nakkilan Vire
SM Jämi M P 15km 4.
SC Keuruu M P 15km 21.
SC Ulriceham M V sprintti 17.
SC Ulriceham M V 10km 10.

 1240604655

Satakunnan paras nuori maastohiihtäjä

Ristomatti Hakola Kankaanpään Urheilijat
SM Rokua M18 P 15km 2.
SM Rokua M18 V 10km 4.

Muut palkittavat

Jenni Höylänen Lauttakylän Luja
SM Rovaniemi N20 P sprintti 4.
SM Rokua N20 P 10km 6.
SM Rokua N20 V 5km 8.

Mari Sorvali Jämin Jänne
SM Rovaniemi N18 P sprintti 3.
SM Rokua N18 V 5km 4.
SM Ylitornio N18 V 15km 4.
KLL Rovaniemi N18 P 3km 8.

Miia Suomela Vammalan Seudun Voima
KLL Rovaniemi N20 P 3km 7.

Tuomas Myllykoski Noormarkun Nopsa
SM Rovaniemi M20 P sprintti 8.

Eskomatti Uusimäki Merikarvian Into
SM Rokua M17 P 15km 6.

Mikko Loukkaanhuhta Kankaanpään Urheilijat
HS Teuva M14 V 5km 1.
KLL Rovaniemi M14 P 3km 2.

Linda Vahela Lauttakylän Luja
HS Teuva N13 V 3km 3.

Emilia Myllykoski Noormarkun Nopsa
KLL Rovaniemi N14 P 3km 3.
HS Teuva N14 P 3x3km 3.

Sanni Nokelainen Noormarkun Nopsa
HS Teuva N14 P 3x3km 3.

Laura Ala-Aho Noormarkun Nopsa
HS Teuva N14 P 3x3km 3.

Eero Sampolahti Porin Seudun Hiihtäjät
HS Teuva M14 P 3x3km 7.

Jonatan Lindqvist Porin Seudun Hiihtäjät
HS Teuva M14 P 3x3km 7.

Juuso Kivilähde Porin Seudun Hiihtäjät
HS Teuva M14 P 3x3km 7.

Satakunnan Kansan Junior-Cup 2009

 1240604268

N6
1. Veera Hoikka Lauttakylän Luja
2. Hannele Harjuntausta Porin Seudun Hiihtäjät
3. Jessica Ossberg Lauttakylän Luja
M6
1. Joni Lehtinen Jämin Jänne
2. Arttu Kulmala Vammalan Seudun Voima
3. Akseli Alanen Lauttakylän Luja
N7
1. Noora Riitaoja Jämin Jänne
2. Katariina Keitaanniemi Ulvilan Ura
2. Heta Haunia Honkajoen Seudun Urheilijat
M7
1. Juho Lähteenmäki Kankaanpään Urheilijat
2. Samuel Nokelainen Noormarkun Nopsa
3. Anton Kalliokoski Parkanon Urheilijat
N8
1. Marjaana Jussila Honkajoen Seudun Urheilijat
2. Alisa Heino Eura-Kauttuan Urheilijat
3. Fanni Lindvall Noormarkun Nopsa
M8
1. Oskari Lahtinen Noormarkun Nopsa
2. Joonas Nieminen Punkalaitumen Kunto
3. Hugo Bondfolk Lauttakylän Luja
N9
1. Tinja Töyrylä Eurajoen Veikot
2. Jenna Hakala Kankaanpään Urheilijat
3. Vilma Välläri Punkalaitumen Kunto
M9
1. Jussi Jussila Honkajoen Seudun Urheilijat
2. Topias Nordberg Eura-Kauttuan Urheilijat
3. Joni Levä Honkajoen Seudun Urheilijat
N10
1. Fanni Äijälä Ulvilan Ura
2. Venla Olli Eurajoen Veikot
3. Matilda Niemi Jämin Jänne
M10
1. Tuomas Tuomola Lauttakylän Luja
2. Atte Sandroos Noormarkun Nopsa
3. Frans Lindvall Noormarkun Nopsa
N11
1. Rita Tainio Eura-Kauttuan Urheilijat
2. Pihla Kankaanpää Lauttakylän Luja
3. Milla Nurmi Ulvilan Ura
M11
1. Roope Varjus Ulvilan Ura
2. Henrik Vahela Lauttakylän Luja
3. Lassi Vaahtio Ulvilan Ura
N12
1. Netta-Nana Mäkkylä Jämin Jänne
2. Venla Haunia Honkajoen Seudun Urheilijat
3. Inka Koljonen Punkalaitumen Kunto
M12
1. Jori Ala-Aho Noormarkun Nopsa
2. Ville Nissinen Ulvilan Ura
3. Valtteri Sillanpää Noormarkun Nopsa

Satakunnan Kansan Seura-cup
1. Lauttakylän Luja
2. Jämin Jänne
3. Noormarkun Nopsa


KIINNITYKSET KIERTOPALKINTOIHIN 2009

SATAKUNNAN MAAKUNTAVIESTI
A-sarja Noormarkun Nopsa I
B-sarja Porin Seudun Hiihtäjät I

SATAKUNNAN NUORISOVIESTI
A-sarja Jämin Jänne I
B-sarja Vammalan seudun Voima I

MAAKUNTA- JA NUORISOVIESTI YHT.KILPAILU
Noormarkun Nopsa

SATAKUNNAN MESTARUUSKILPAILUT
Henk.koht. yli 16v. Noormarkun Nopsa
Henk.koht. alle 16v. Jämin Jänne
Viestit yli 16v. Noormarkun Nopsa
Viestit alle 16v. Noormarkun Nopsa
Kaikki mest.kilp. yht. Noormarkun Nopsa

HOPEASOMPA
Henk.koht. Jämin Jänne
Viestit Noormarkun Nopsa