Etsi:
Olet täällä: EtusivuToimintaPalkittavat urheilijat 2017Palkitut 2010

Palkittavat 2010

Satakunnan paras maastohiihtäjä 2009 - 2010

Jussi Simula Nakkilan Vire

SM ranking kaudella 2009-2010 MYL 10. sija
SM 50 km P Kontiolahti 17.
MC Kuusamo FIN 15 km P 45.
MC Otepää EST 15km P 42.
SC Vuokatti FIN 15 km P 11.
SC Ruotsi 20km V 17.
SC Ruotsi 15km P 17.

 1240604655

  

Satakunnan paras nuori maastohiihtäjä 2009-2010

Ristomatti Hakola Kankaanpään Urheilijat
SM Imatra P10 km 3.
Sm Seinäjoki Sprintti 5.

Muut palkittavat

Ville Sampolahti Noormarkun Nopsa
SM Imatra M17 P10 km 4.

Jenni Höylänen Lauttakylän Luja
SM Imatra N23 5 km P 6.

Milja Tuomi Nakkilan Vire
SM Seinäjoki N18 sprintti 5.
KLL Seinäjoki N17 3 km V 8.

Emilia Myllykoski Noormarkun Nopsa
HS Helsinki N15 5km P 2.
HS Helsinki N16 3x5km 5.
KLL Seinäjoki N15 P 3km V 8.

Sanni Nokelainen Noormarkun Nopsa
HS Helsinki N15 5km P 6.
HS Helsinki N16 3x5km 5.
KLL Seinäjoki 3 km V 4.

Netta-Nana Mäkkylä Jämin Jänne
HS Helsinki N13 3 km P 4.

Linda Vahela Lauttakylän Luja
HS Helsinki N14 3 km P 6.

Laura Setälä Noormarkun Nopsa
HS Helsinki N13 3 km P 6.

Ville Nissinen Ulvilan Ura
HS Helsinki M13 5km P 7.

Laura Ala-Aho Noormarkun Nopsa
HS Helsinki N16 3x5km 5.

 

Junioricupin palkittavat

M6
1. Kenny Koskinen Lauttakylän Luja
2. Elmeri Lehtinen Lauttakylän Luja
3. Joona Levä Honkajoen Seudun Urheilijat
M7
1. Leevi Syrjäläinen Karvian Kiri
2. Joni Lehtinen Jämin Jänne
3. Nuutti Murtojärvi Lauttakylän Luja
M8
1. Juho Lähteenmäki Kankaanpään Urheilijat
2. Samuli Kuusinen Kankaanpään Urheilijat
2. Samuel Nokelainen Noormarkun Nopsa
M9
1. Oskari Lahtinen Noormarkun Nopsa
2. Hugo Bondfolk Lauttakylän Luja
3. Joonas Nieminen Punkalaitumen Kunto
3. Joona Mäntylä Lauttakylän Luja
M10
1. Jussi Jussila Honkajoen Seudun Urheilijat
2. Joni Levä Honkajoen Seudun Urheilijat
3. Topias Nordberg Eura-Kauttuan Urheilijat
M11
1. Tuomas Tuomola Lauttakylän Luja
2. Frans Lindvall Noormarkun Nopsa
3. Tomi Santasalo Kankaanpään Urheilijat
M12
1. Lassi Vaahtio Ulvilan Ura
2. Roope Varjus Ulvilan Ura
3. Henrik Vahela Lauttakylän Luja
N6
1. Reetta Salo Jämin Jänne
2. Emmi Pohjolainen Lauttakylän Luja
2. Ida Leponiemi Parkanon Urheilijat
N7
1. Hannele Harjuntausta Noormarkun Nopsa
2. Alina Tynkkynen Lauttakylän Luja
3. Jessica Ossberg Lauttakylän Luja
N8
1. Nora Riitaoja Jämin Jänne
2. Katariina Keitaanniemi Ulvilan Ura
3. Lotta-Maria Maine Lauttakylän Luja
N9
1. Marjaana Jussila Honkajoen Seudun Urheilijat
2. Fanni Lindvall Noormarkun Nopsa
3. Alisa Heino Eura-Kauttuan Urheilijat
N10
1. Tinja Töyrylä Eurajoen Veikot
2. Jenna Hakala Kankaanpään Urheilijat
3. Vilma Välläri Punkalaitumen Kunto
N11
1. Fanni Äijälä Ulvilan Ura
1. Susanna Aho Jämin Jänne
3. Essi Hyle Noormarkun Nopsa
3. Venla Olli Eurajoen Veikot
N12
1. Riina Tainio Eura-Kauttuan Urheilijat
2. Milla Nurmi Ulvilan Ura
3. Pihla Kankaanpää Lauttakylän Luja

SEURACUP 2010
1. Lauttakylän Luja 186
2. Noormarkun Nopsa 109
3. Kankaanpään Urheilijat 103

 

KIINNITYKSET KIERTOPALKINTOIHIN 2010

SATAKUNNAN MAAKUNTAVIESTI
A-sarja Noormarkun Nopsa I
B-sarja Kankaanpään Urheilijat II

SATAKUNNAN NUORISOVIESTI
A-sarja Lauttakylän Luja
B-sarja Kankaanpään Urheilijat II

MAAKUNTA- JA NUORISOVIESTI YHT.KILPAILU
Noormarkun Nopsa

SATAKUNNAN MESTARUUSKILPAILUT
Henk.koht. yli 16v. Jämin Jänne
Henk.koht. alle 16v. Noormarkun Nopsa
Viestit yli 16v. Noormarkun Nopsa
Viestit alle 16v. Noormarkun Nopsa
Kaikki mest.kilp. yht. Noormarkun Nopsa

HOPEASOMPA
Henk.koht. Noormarkun Nopsa
Viestit Noormarkun Nopsa