Etsi:
Olet täällä: EtusivuToimintaPalkittavat urheilijat 2018Palkitut 2013

 

SATAKUNNAN HIIHTO RY:N PALKITTAVAT URHEILIJAT 2013

SATAKUNNAN PARAS HIIHTOURHEILIJA
Ristomatti Hakola, Kankaanpään Urheilijat Valmentaja: (palkitaan myös): Antti Haqvist
Saavutukset kaudella 2012-2013:
25.1.2013 SM Yleinen Jämi, Sprintti P 10. 26.1.2013 SM Yleinen Jämi, M 10km P 28. 9.2.2013 ScandinaviaCup, Joulumäe, EST Sprintti P 13. 22.2.2013 Scandinavia Cup, Inari, FIN 15km P 6. 17.3.2013 SM Nuoret, Taivalkoski M23 15km P 2. 8.4.2013 SM, Yleinen, Kontiolahti, M 50km V 7.

SATAKUNNAN PARAS NUORI HIIHTOURHEILIJA:
Emilia Myllykoski, Noormarkun Nopsa Valmentaja (palkitaan myös): Seppo Myllykoski
Saavutukset kaudella 2012-2013:
Valittiin Suomen joukkueeseen Nuorten PM-kilpailuihin Norjan Trondhemiin 18.1.2013 Sprintti P Nuorten PM-kisat, Trondhem NOR 2. 19.1.2013 N5km V Nuorten PM-kisat, Trondheim, NOR 16. 20.1.2013 N Viesti 3x3,3km P+2V Nuor. PM-kisat,Trondheim, NOR . 5. (Suomi II) SM- kilpailut: 25.1.2013 SM Yleinen, Jämi N Sprintti P 10. 9.2.2013 SM Nuoret, Keuruu, N18 VIESTI 4. 10.2.2013 SM Nuoret, Keuruu N18 15km V 1. 16.3.2013 SM Nuoret , Taivalkoski, N18 5km V 1. 17.3.2013 SM Nuoret, Taivalkoski N 18 10km P 2.

LISÄKSI MUUT SM-KISOISSA 8 PARHAAN JOUKKOON SIJOITTUNEET SATAKUNTALAISET:
Saana Kankaanpää Lauttakylän Luja
24.2.2013 KLL Pyhäjärvi M18 3km P 3. 16.3.2013 SM Nuoret, Taivalkoski N 18 5km V 3. 17.3.2013 SM Nuoret, Taivalkoski N18 10km P

3. Ville Nissinen Ulvilan Ura
24.2.2013 KLL Pyhäjärvi M16 5km P 4. 2.3.2013 HS Äänekoski M 16 8km V 3. 3.3.2013 HS Äänekoski M 16 VIESTI 2.

Roope Varjus Ulvilan Ura
24.2.2013 KLL Pyhäjärvi M15 5km P 3. 3.3.2013 HS Äänekoski M 16 VIESTI 2.

Lassi Vaahtio Ulvilan Ura
3.3.2013 HS Äänekoski M 16 VIESTI 2.

Anne Pitkänen Punkalaitumen Kunto
23.2.2013 SM Nuoret Pyhäjärvi, N18 Sprintti P 4. 16.3.2013 SM Nuoret, Taivalkoski N17 10km V 5.

Mikko Loukkaanhuhta Kankaanpään Urheilijat
10.2.2013 SM Nuoret, Keuruu M18 20km V 4. 16.3.20113 SM Nuoret, Taivalkoski M 18 10km V 6.

Laura Ala-Aho Noormarkun Nopsa
9.2.2013 SM Nuoret, Keuruu, N18 VIESTI 4. 24.2.2013 KLL Pyhäjärvi M18 3km P 7.

Roosa Marjaniemi Noormarkun Nopsa
9.2.2013 SM Nuoret, Keuruu, N18 VIESTI 4.

Erik Raitala Noormarkun Nopsa
9.2.2013 SM Nuoret, Keuruu M20 VIESTI 6. 10.2.2013 SM Nuoret, Keuruu M17 20km V 6. 24.2.2013 KLL Pyhäjärvi M17 5km P 5. 16.3.2013 SM Nuoret, Taivalkoski M17 10km V 5.


Patrik Rajala Noormarkun Nopsa
9.2.2013 SM Nuoret, Keuruu M20 VIESTI 6.

Ville Sampolahti Noormarkun Nopsa
9.2.2013 SM Nuoret, Keuruu M20 VIESTI 6.

Markus Vuorela Jämin Jänne

10.2.2013 SM Nuoret, Keuruu M17 20km V 4.


24.2.2013 KLL Pyhäjärvi M17 5km P 6. 16.3.2013 SM Nuoret, Taivalkoski M17 10km V 7. 17.3.2013 SM Nuoret, Taivalkoski M17 15km P 5.

Juho Marjaniemi Noormarkun Nopsa
23.2.2013 SM Nuoret Pyhäjärvi, M18 Sprintti P 6.

Laura Setälä Noormarkun Nopsa
3.3.2013 HS Äänekoski N16 VIESTI 7.

Rita Rajala Noormarkun Nopsa
3.3.2013 HS Äänekoski N16 VIESTI 7.

Emilia Riitaoja Noormarkun Nopsa 3.3.2013 HS Äänekoski N16 VIESTI 7.

Satakunnan Kansan junior-cup 2013
Palkittavat urheilijat ja seurat
M6

1.Juho Kallio Noormarkun Nopsa 147
2. Veli Lampila Vammalan Seudun Voima 146
2. Eerik Lehtinen Lauttakylän Luja 146
M7
1. Leo Fabig Noormarkun Nopsa 150
2. Rami Tuominen Kankaanpään Urheilijat 148
3. Oskar Unonius Noormarkun Nopsa 144
M8
1. Antti Lähde Vammalan Seudun Voima 147
2. Väinö Osara Noormarkun Nopsa 145
2. Joel Lehtinen Jämin Jänne 145
M9
1. Elmeri Lehtinen Lauttakylän Luja 150
2. Henrik Lehtinen Lauttakylän Luja 147
3. Severi Mäenpää Nakkilan Vire 143
3 Joona Levä Honkajoen Seudun Urheilijat 143
M10
1. Leevi Syrjäläinen Kankaanpään Urheilijat 149
1. Joni Lehtinen Jämin Jänne 149
3. Eemeli Hellsten Vammalan Seudun Voima 144
M11
1. Juho Lähteenmäki Kankaanpään Urheilijat 149
2. Ilari Kansanaho Vammalan Seudun Voima 147
3. Niilo Harjunen Nakkilan Vire 146
M12
1. Matias Vaahtio Ulvilan Ura 150
2. Juho Syrjäläinen Kankaanpään Urheilijat 144
3. Lasse Hietaoja Kankaanpään Urheilijat 143
N6
1. Siiri Laino Kankaanpään Urheilijat 150
2. Emilia Helmi Noormarkun Nopsa 145
2. Elsa Lehtimäki Luvian Veto 145
N7
1. Elina Kansanaho Vammalan Seudun Voima 150
2. Emma Kallio Vammalan Seudun Voima 147
2. Venla Lehtonen Ulvilan ura 147
N8
1. Jenny Nisu Lauttakylän Luja 149
2. Netta Koivunen Ulvilan Ura 148,5
3. Heini Vuori Nakkilan Vire 144,5
N9
1. Emmi Pohjolainen Lauttakylän Luja 150
2. Laura Heinonen Parkanon Urheilijat 147
3. Jessica Junkkala Vammalan Seudun Voima 144,5
N10
1. Ella Leppänen Nakkilan Vire 149
2. Ada Mäkinen Noormarkun Nopsa 148
3. Hannele Harjuntausta Noormarkun Nopsa 145
3. Melina Rintaluoma Parkanon Urheilijat 145
N11
1. Julia Junkkala Vammalan Seudun Voima 150
2. Nora Riitaoja Noormarkun Nopsa 148
3. Lisa-Sofie Fabig Noormarkun Nopsa 144
N12
1. Marjaana Jussila Honkajoen Seudun Voima 149
1. Karoliina Iso-Ropo Vammalan Seudun Voima 149
3. Fanni Lindvall Noormarkun Nopsa 144

Satakunnan Kansan Seuracup 2013
1. Noormarkun Nopsa 138
2. Vammalan Seudun Voima 121
3. Lauttakylän Luja 117


KIINNITYKSET KIERTOPALKINTOIHIN 2013 SATAKUNNAN MAAKUNTAVIESTI A-sarja Noormarkun Nopsa
SATAKUNNAN NUORISOVIESTI A-sarja Lauttakylän Luja
MAAKUNTA- JA NUORISOVIESTI YHTEISKILPAILU Noormarkun Nopsa SATAKUNNAN MESTARUUSKILPAILUT
Henk.koht. yli 16v. Noormarkun Nopsa
Henk.koht. alle 16v. Noormarkun Nopsa
Viestit yli 16v. Noormarkun Nopsa
Viestit alle 16v. Noormarkun Nopsa ja Vammalan Seudun Voima
Kaikki mest.kilp. yht. Noormarkun Nopsa

HOPEASOMPA
Henk.koht. Ulvilan Ura
Viestit Noormarkun Nopsa