Etsi:
Olet täällä: EtusivuToimintaPalkittavat urheilijat 2018Palkitut 2014


SATAKUNNAN HIIHTO RY:N PALKITTAVAT URHEILIJAT 2014


SATAKUNNAN PARAS HIIHTOURHEILIJA 2014
Ristomatti Hakola, Kankaanpään Urheilijat
Valmentaja (palkitaan myös): Antti Haqvist 

Saavutukset kaudella 2013-2014:
17.1.2014 SM Yleinen Vantaa, Sprintti V 8. sija
18.1.2014 SM Yleinen Vantaa, M 15km P 5. sija
30.1.2014 MM Nuoret, Val di Fiemme, ITA U23 15km P 15. sija
9.2.2014 SC-CUP NOR Meraaker, M 30km P 15. sija
16.2.2014 SM Nuoret Lahti M23 30km P 1. sija
1.3.2014 MC Lahti, FIN M Sprintti V 10. sija
21.3.2014 SM Yleinen, Vaajakoski M 10km V 14. sija


SATAKUNNAN PARAS NUORI HIIHTOURHEILIJA 2014
Emilia Myllykoski, Noormarkun Nopsa
Valmentaja (palkitaan myös): Seppo Myllykoski

Saavutukset kaudella 2013-2014:
15.2.2014 SM Nuoret, Lahti, N20 VIESTI 5. sija
16.2.2014 SM Nuoret, Lahti N20 20km P 2. sija
8.3.2014 SM Nuoret , Ristijärvi, N20 5km P 4. sija
22.3.2014 SM yleinen Vaajakoski N Viesti (3 x 5km p+v+v) 8. sija
30.3.2014 KLL SM -kilpailut Inari, N 20 3km V 8. sija
31.3.2014 KLL SM -kilpailut Inari, N 20 Sprintti V 6. sija


EM. LISÄKSI MUUT SM-KISOISSA 8 PARHAAN JOUKKOON SIJOITTUNEET SATAKUNTALAISET:

Kati Venäläinen, Noormarkun Nopsa
19.1.2014 SM-yleinen Vantaa, N Parisprintti 2.sija
22.3.2014 SM yleinen Vaajakoski N Viesti (3 x 5km p+v+v) 8.sija
23.3.2014 SM yleinen Vaajakoski N 20km P 7.sija

Kirsi Perälä, Noormarkun Nopsa
19.1.2014 N SM-yleinen Vantaa, Parisprintti 2.sija
22.3.2014 SM yleinen Vaajakoski N Viesti (3 x 5km p+v+v) 8.sija

Leo Rantahalvari, Säkylän Urheilijat
15.3.2014 HS Kalajoki M 15 5km P 1. sija
30.3.2014 KLL SM -kilpailut Inari, M15 5km V 2. sija

Markus Vuorela, Jämin Jänne
1.2.2014 Nuorten PM-kilpailut Rovaniemi M 18 10km V 14. sija
16.2.2014 SM Nuoret Lahti M18 20km P 5.sija
8.3.2014 SM Nuoret, Ristijärvi M18 10km P 5.sija
9.3.2014 SM Nuoret, Ristijärvi M18 15km V 4.sija
30.3.2014 KLL SM -kilpailut Inari, M 18 5km V 4. sija
31.3.2014 KLL SM -kilpailut Inari, M 18 Sprintti V 4. sija

Roope Varjus, Ulvilan Ura
15.3.2014 HS Kalajoki M 16 6km P 5. sija

Erik Raitala, Noormarkun Nopsa
8.3.2014 SM Nuoret, Ristijärvi M18 10km P 8.sija
9.3.2014 SM Nuoret, Ristijärvi M18 15km V 5.sija

Onni Rantahalvari, Säkylän Urheilijat
30.3.2014 KLL SM -kilpailut Inari, M15 5km V 6. sija

Laura Ala-Aho, Nooramarkun Nopsa
15.2.2014 SM Nuoret, Lahti, N20 VIESTI 5. sija

Roosa Marjaniemi, Noormarkun Nopsa
15.2.2014 SM Nuoret, Lahti, N20 VIESTI 5. sija

Junioricupin kolme parasta sajoittain palkitaan. Tulokset