Etsi:
Olet täällä: EtusivuToimintaPalkittavat urheilijat 2018Palkitut 2008

Palkitut 2008


Satakunnan paras maastohiihtäjä 2007-2008

Jussi Simula Nakkilan Vire
SM Vuokatti P 10km 1.
SM Vuokatti V 15km 1.
MM Malles P 15km 16.
MM Malles V 30km 31.


Satakunnan paras nuori maastohiihtäjä

Jenni Höylänen Lauttakylän Luja
SM Vuokatti P 5km 7.
SM Vuokatti V 10km 4.
SM Jämi P 20km 5.
SM Keuruu V sprintti 1.
KLL Keuruu V 3km 6.


Muut palkittavat

Kirsi Antila Jämin Jänne
SM Vantaa pursuit 5.

Riina Ruusunen Porin Seudun Hiihtäjät
SM Jämi P 20km 6.
KLL Keuruu V 3km 5.

Miia Suomela Vammalan Seudun Voima
SM Keuruu V sprintti 2.

Tuomas Myllykoski Noormarkun Nopsa
SM Keuruu V sprintti 6.

Ristomatti Hakola Kankaanpään Urheilijat
SM Jämi P 20km 3.

Mari Sorvali Jämin Jänne
SM Vuokatti P 5km 7.
SM Vuokatti V 10km 7.
SM Keuruu V sprintti 6.

Milja Tuomi Nakkilan Vire
SM Keuruu V sprintti 4.
KLL Keuruu V 3km 8.

Ville Sampolahti Porin Seudun Hiihtäjät
KLL Keuruu V 3km 1.
HS Lapinlahti P 5km 4.

Samuli Suomela Vammalan Seudun Voima
SM Keuruu V sprintti 6.
HS Lapinlahti P 8km 4.

Artturi Ranne Jämin Jänne
KLL Keuruu V 3km 7.

Mikko Loukkaanhuhta Kankaanpään Urheilijat
HS Lapinlahti P 3km 1.

Emilia Myllykoski Noormarkun Nopsa
HS Lapinlahti P 3km 3.

Iida Vieno Nakkilan Vire
HS Lapinlahti P 5km 6.

Satakunnan Kansa Junnu Cup 2008

N6 :
1 Katariina Keitaanniemi Ulvilan Ura
2 Nora Riitaoja Jämin Jänne
3 Eveliina Nieminen Porin Seudun Hiihtäjät

M6 :
1 Juho Lähteenmäki Kankaanpään Urheilijat
2 Samuel Nokelainen Porin Seudun Hiihtäjät
3 Juho Yli-Sipilä Lauttakylän Luja

N7 :
1 Alisa Heino Eura-Kauttuan Urheilijat
2 Marjaana Jussila Honkajoen Seudun Urheilijat
3 Fanni Lindvall Noormarkun Nopsa

M7 :
1 Joonas Nieminen Punkalaitumen Kunto
2 Risto-Matti Hoikka Lauttakylän Luja
3 Hugo Bondfolk Lauttakylän Luja

N8 :
1 Jenna Hakala Kankaanpään Urheilijat
2 Tinja Töyrylä Eurajoen Veikot
3 Vilma Välläri Punkalaitumen Kunto 4

M8 :
1 Jussi Jussila Honkajoen Seudun Urheilijat
1 Topias Nordberg Eura-Kauttuan Urheilijat
3 Joni Levä Honkajoen Seudun Urheilijat

N9 :
1 Fanni Äijälä Ulvilan Ura
2 Venla Olli Eurajoen Veikot
3 Karoliina Setälä Lauttakylän Luja
3 Matilda Niemi Jämin Jänne

M9 :
1 Atte Sandroos Noormarkun Nopsa
1 Frans Lindvall Noormarkun Nopsa
3 Tuomas Tuomola Lauttakylän Luja

N10
1 Milla Nurmi Ulvilan Ura
1 Riina Tainio Eura-Kauttuan Urheilijat
3 Pihla Kankaanpää Lauttakylän Luja

M10
1 Roope Varjus Ulvilan Ura
2 Henrik Vahela Lauttakylän Luja
3 Antti Saloniemi Jämin Jänne
3 Lassi Vaahtio Ulvilan Ura

N11
1 Netta-Nana Mäkkylä Jämin Jänne
2 Laura Setälä Noormarkun Nopsa
3 Laura Holmberg Ulvilan Ura

M11
1 Valtteri Sillanpää Noormarkun Nopsa
2 Jori Ala-Aho Noormarkun Nopsa
3 Ville Nissinen Ulvilan Ura

N12
1 Esteri Hakamäki Jämin Jänne
2 Linda Vahela Lauttakylän Luja
3 Anne Pitkänen Punkalaitumen Kunto

M12
1 Juuso Kivilähde Porin Seudun Hiihtäjät
2 Joonas Kannosto Jämin Jänne
3 Erik Raitala Noormarkun Nopsa

Satakunnan Kansa seura Cup 2008

1 Lauttakylän Luja

2 Noormarkun Nopsa

3 Vammalan Seudun Voima